Pozew o rozwód. Przed Tobą nowe życie

W ostatnim tygodniu zadał mi dość interesujące pytanie natomiast mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego kondycję rodzinną znam tylko z opowieści, ale jedno zdołam stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do ludzi zamożnych. Chociaż jeszcze kilka lat temu jego pozycja finansowa wyglądała zupełnie odmiennie. Był właścicielem stosunkowo dobrze prosperującej firmy, która prosperowała prężnie na rynku obrotu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy kryzys. Kolega musiał zamknąć kompanię i zwolnić wszystkich podwładnych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie alkoholu. Po pewnym czasie przyszedł kolejny cios, gdy z mieszkania wyprowadziła się swoim żona. Rozpad jego małżeństwa był już faktem. W tym momencie znajomy związał się z inną panią i chce uregulować swój stan cywilny od strony www formalnej. Nie mając kasy na adwokata szuka wskazówki jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów rodzaj kontaktu sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej kolejności koniecznym jest sporządzenie odpowiedniego wniosku w sądzie odpowiednim do rozpatrzenia przedmiotowej sprawy. We wniosku wskazujemy, iż chcemy być zwolnieni z kosztów sądowych i żądamy, aby został nam wyznaczony pełnomocnik z urzędu. Ma możliwość to być adwokat czy też radca prawny. Do samego wniosku dołączamy używane przez nas oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz dochód, jaki majątek posiadamy, jakim sposobem jest nasz stan rodzinny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez zdanie to sam pozew będzie już sporządzany przez kompetentnego pełnomocnika, który poprowadzi oficjalną sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *